LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Monika bënë “heroinën” e ardhshme opozitare, qytetarët i masakrojnë burrë e grua

Monika bënë “heroinën” e ardhshme opozitare, qytetarët i masakrojnë burrë e grua

Paralajmërimi qesharak dhe i pamoralshë i Kryemadhit në FB në adresë të Ramës: Jo 74, por as 174 vota nuk do mjaftojnë që Rama dhe klika e tij të shkatërrojnë ekonominë ka bërë që shumë shqiptarë në rrjet t’ui përgjighjen me statuese fyese dhe denigruese. Ja disa prej tyre:

1.Mona Liza

Ti me hajdutin e floririt te paret. Funderrina, nga ju ka ardhur cdo e zeze ne Shqiperi. Do ti jepni te gjitha ckeni vjedh..prit prit..eshte heret…

2.Toni

Shko moj shurreqelbur na lere rehat!

3. niki

Zonja eshte nje politikane pa vizion .I lumte,kur gjenn nje popull qe nuk mendon per te ARDHMEN E VET POR GENJEHET ME NJE LUGE çORBE.

4. Arber

Bravo Monika gojemadhe, po floririn e Kerrabes mos e di se ku fshihet?

5.Tirana

Monika, mos permend departamentin e shtetit amerikan se ata e dijne fort mire (sic e di edhe ti dhe Norodomi yt Sihanuk) se cfare perfaqesonte Biznesi juaj Politik me emrin LESHEI. Ju nuk do iua thoni kurre shqiptareve, as Rama per etike nuk do u a thote shqiptareve se kush jeni ju, por nje dite do iu thuhet qe: LSI-ja ishte kancerri i institucioneve shqiptare dhe prandaj duhej luftuar dhe zhdukur. Fatmiresisht per ju, jeni kancerr beninje, jo malinje, sepse populli shqiptar i Shqiperise e ka aq intuite sa te vetesherohet. Jua tregoi mire kesaj radhe, ndersa pas 4 vjetesh – fiksoje, do shuheni fare sepse ju qe keni jetuar duke ngrene administraten, nuk do keni c’te hani me nga administrata e shtetit. Ky do jete fundi juaj

7. Skrapari

Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju,o mije kenetash dhe mostrash qe ju bejne avokatine

Moj Monika,moj grua e nene,te mos ishte Berisha dje dhe gjykatesit e korrutuar e prokuroret e soit tuaj, sot Meta nuke do te ishte president i zgjedhur nga Rama, por i denuar si pjese e botes se krimit e korrupsionit ,qe ju gruaja dhe bashkepuntorja e tije,kerkoni te na shitni sapunin per djathe.Mjaft me MJAFT,Rama nese do te kete mend do te kerkoje vendosjen ne bangen e akuzes te gjithe ata gjykates e prokurore qe manipuluan me dosjen meta etj,ku faktet e deshmite sa istitucionale aqe dhe popullore e medjatike me ze,figure e deshmi te gjalla nuke munguan,per ish kryetarin e leshit,sumes ilirit qe eshte dhe burri juaj,ta denonin per krimet e superkorrupsionet e tije.Leri perrallat Monika,por prit se USA dhe BE-ja sikurse dhe populli ne shumice qe i bojkotoje keto palzgjedhje ku perfshiheshin dhe ju me politikane te binjakezuar me boten e krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik,nuke do ta kaloje ne heshtje.Prandaj u kerkua me force Reforma ne Drejtesi dhe VETTINGU,apo dekriminalizimi qe ju e dhunat duke kandiduar politikane te perlyer me te djeshmen dhe te sotmen sa korruptive aqe dhe kriminale ne dite e vite,duke i bere te fortin nga fuqia e pushteteve popullit,USA-s dhe BE-se.Prit Monika shume shpejt po vjen dita ku e djeshmja dhe e sotmja do t’u duket nje ender,dhe e nesermja nje ferr pa fund,ashtu sikurse ju qe ja nxite jeten shqiptareve duke shtuar pas viktimave te eterve,mijra viktima te tjera te rradhes nga pangopesia,per leke te piset e pushtet pa kufi me c’do forme e cmim brenda djallit.

8.Lomi

Si nuk te vjen turp .Ti ke qene ne qeveri per 8 vjet dhe nuk mbane asnje lloj pergjegjsie .Kush je ti qe kercenon kur ti personalish je akuzuar per rrushfet per vagonat e trenit qe solle nga Italia jo pak por 200 mij dollar , mos kujto se populli I harron keto .Ti nuk ke hallin e ekonomis se popullit por ke hallin e pasurise tende qe ke zaptuar me vilat e bera .Edhe nje here turp te keshe se asnje nuk punoji per popullin por te gjithe punuat per vete dhe fakti eshte si drita e diellit jene njerzit me te pasur ne Shqiperi .Kur t’ju merret pasuria juaj e te gjithe hajduteve atehere do te rregullohet ekonomia e popullit qe ty te “djeg” shpirti.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Rama për LSI e një përgjigjie për Kryemadhin: Çakejtë në administratë po marrin çfarë u ka mbetur për të marrë

Close