LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . “Mos lëpij si një gazetaruc oborresh”, qytetarët nxjerrin “zbuluar” Bashën dhe Çim Pekën: O Lyl ku e ke Republikën e Re?

“Mos lëpij si një gazetaruc oborresh”, qytetarët nxjerrin “zbuluar” Bashën dhe Çim Pekën: O Lyl ku e ke Republikën e Re?

Kreu i opozitës Lulzim Basha ishte i ftuari ditën e djeshme në emisionin ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV.

Lideri i opozitës Lulzim Basha fajësoi kryeministrin Edi Rama për situatën në të cilën gjendet vendi dhe pas “Jo”-së së radhës për çeljen e negociatave.

Sipas Bashës, pasojat e keqqeverisjes po i vuajnë të gjithë shqiptarët. Në videon e shpërndarë në rrjetet sociale qytetarët i kanë plasur të vërtetat në komente. Në “sulm” gjithashtu është vënë edhe gazetari Çim Peka, të cilin e quajnë gazetar të njëanshëm.

Edhe pse ndryshe nga herët e tjera që kujdesej qe të ruante vetëm komentet pozitive të tipit “je kryeministri i ardhshëm”, këtë radhë komentet negative si duket kanë qenë të shumta.

Loading...
More in Aktualitet, Politike
“Të presim datën 11”, deputeti zbulon çfarë do ndodhë me hetimin ndaj presidentit: Meta është kryetar i LSI, jo…(E plotë)

Close