LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . “Mos Lul mos”, Basha sms live Arjan Çanit për vilën: S’është e Papulit, qeveria gënjen…(por nuk jep sqarime për pronësinë)

“Mos Lul mos”, Basha sms live Arjan Çanit për vilën: S’është e Papulit, qeveria gënjen…(por nuk jep sqarime për pronësinë)

Moderatori Arian Çani ka diskutuar në emisionin e tij “Zonë e lirë” zhvendosjen Lulzim Bashës, në dy vila në rezidencën luksoze “Long Hill”.

Edhe pse nuk e ndiqte emisionin, Basha ishte njoftuar për temën dhe i dërgoi një mesazh “live” gazetarit.

Në mesazh, Basha përpiqet t’i mbushë mëndjen Çanit, se vilat ku ai është transferuar, nuk janë të Agron Papulit.

Mesazhi i Bashës: Çani nuk po të ndjek, por më thanë që paske rënë në llumin e gënjeshtrave të qeverisë.

Banesa nuk është e Papulit, nuk kam lidhje me të dhe as me ndonjë oligark tjetër.

Përkundrazi do të vazhdoj luftën tim kundër time tyre.

Ti si gazetar e kishe të lehtë ta verifikoje para se të bëheshe pjesë e gënjeshtrës kundër meje dhe familjes time.

Çani: Mos Lul mos, nuk thashë gjë.

Ajo që nuk ka sqaruar Lulzim Basha në mesazh, është përse ka gënjyer, kur tha se u transferua në dy vila luksoze, se iu dëmtua shtëpia në pallat nga tërmeti.

Për më tepër, ai nuk ka sqaruar se kujt ja ka marrë më qira këto vila, ashtu siç prtendon PD, pasi nuk ka asnjë kontratë qiraje.(TemA)

Loading...
More in Aktualitet, Politike
Jari jep versionin e tij për ngjarjen e prokurorit

Close