LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore . Në fshatin më të ftohtë në botë (Foto)

Në fshatin më të ftohtë në botë (Foto)

Nëse mendoni se dimri ka ardhur në qytetin tuaj, fotografitë nga fshati më i ftohtë në Botë, Oymyakon, do t’ua largojnë këtë mendim.

Me temperatura deri në -67 gradë Celsius që janë regjistruar në vitin 1933, ky është fshati që ende vazhdon të mbajë epitetin e fshatit më të ftohtë në botë.

Fotografi Amos Chapple, ka vendosur që të shkojë në Oymyakon dhe të realizojë këtë set fotografishë.

Loading...
More in Kryesore, Kuriozitete
Momentet më qesharake të vitit 2014 (Foto)

Close