LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sport . Në gjendje të rëndë ish-piloti F1 Michael Schumacher

Në gjendje të rëndë ish-piloti F1 Michael Schumacher

Aksidentë i rëndë për Michael Schumacher. 7-herë kampioni i botës në Formula 1, është rrëzuar në pistën e skive në Meribel të Francës, dhe është shtruar në spitalin e Grenoble me traume në pjesën e kokës.

Aksidenti ka ndodhur ditën e sotme ne orën 11.06 . Në momentin e aksidentit piloti gjerman kishte kaskën, e cila i ka shpëtuar jetën. Në momentin që i është dhënë ndihma e parë Schumacher ka qënë i shokuar por i vetdijshëm.

Ish-piloti i ferrarit ka qënë në Francë duke kaluar pushimet dimërore, së bashku me familjen e tij.

Loading...
More in Sport
Kombëtares i mungon…një stadium

Close