LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Negociatat me Greqinë, Rama shkon në Presidencë

Negociatat me Greqinë, Rama shkon në Presidencë

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë ku po zhvillon një takim me Presidentin Ilir Meta.

Qëllimi i vizitës së kreut të qeverisë në Presidencës mësohet të jetë çështja e “Detit” dhe marrëveshjet me Greqinë.

Presidenti Meta ende nuk i ka dhënë autorizimin ministrit të Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, në mënyrë që ky i fundit të lëshojë plotfuqishmërinë dhe nisjen e negociatave me fqinjin jugor.

Komento
Loading...
Mos e Humbisni
Ne, lehësit dhe Kryelehësi!

Close