LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Nikoliç kundërshton nominimin e Daçiç për Nobel: Jo bashkë me Thaçin

Nikoliç kundërshton nominimin e Daçiç për Nobel: Jo bashkë me Thaçin

Presidenti i Serbisë, Tomsilav Nikoliç, ka deklaruar se nuk do ta mbështesë kryeministrin Ivica Daçiç në kandidimin për çmimin Nobel, vetëm për shkak të Hashim Thaçit, njoftojnë mediat serbe. Sipas Nikoliç asnjë serb nuk mund të rrijë në krah të Thaçit.

“Gjithmonë në arenën ndërkombëtare prej OKB-së, Këshillit të Europës flas për krimet kundër serbëve në Kosovë dhe për dyshimet e bazuara se ato i ka organizuar Thaçi”, ka pohuar Nikoliç.

Loading...
More in Aktualitet, Rajoni
Kroaci, 364 vetë para gjykatës së Zagrebit për korrupsion në mjekësi

Close