LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore . Një çek 1 miliard USD?! Nuk e dua

Një çek 1 miliard USD?! Nuk e dua

sh- gruaja e një manjati të naftës në SHBA, refuzoi një çek prej gati 1 miliard dollarë nga i shoqi si marrëveshje divorci.

Kjo për shkak se Sue Ann Arnall pretendon më shumë nga pasuria gjigande e të shoqit, Harold Hamm.

Ajo tha se vendimi i gjykatës për t’i dhënë asaj 974.8 milionë dollarë nuk është i ndershëm dhe korrekt.

I shoqi i saj mendohet se ka një pasuri prej 18 miliardë dollarë.

Çifti ka qenë i martuar për 26 vite, por nuk ka nënshkruar kurrë një marrëveshje paramartesore.

Ky është divorci i dytë më i shtrenjtë në historinë e SHBA.

Në vitin 1999 Jocelyn Wildenstein mori 2.5 miliardë dollarë nga i shoqi, Alec.

ceku

Not happy: Sue Ann Arnall has filed an appeal less than a month after she was awarded $1billion in her divorce from ex-husband Harold Hamm, saying she is worth much morePay up: Mr. Hamm and his ex-wife did not have a pre-nup, meaning she is entitled to half the assets earned during their marriage. Her lawyers claim he is worth about $18 billionReal estate portfolio: Miss Arnall also picked up three properties in the divorce, including this home in Enid, OklahomaBig growth: During the course of their marriage, Mr. Hamm's company's worth jumped from $50million to $20billion

Loading...
More in Kryesore
Aksident në Mullet, vdes vajza e ish-ambasadorit në Romë, plagoset gazetari Çim Peka (Foto)
Close