LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Bota . Një “kafshë” si Khabib Nurmagomedov, fitore dhe rekord

Një “kafshë” si Khabib Nurmagomedov, fitore dhe rekord

Khabib Nurmagomedov nuk njeh humbje dhe këtë e tregoi edhe këtë mbrëmje.

Khabib Nurmagomedov ka rikthyer titullin e UFC në peshat e lehta.

30 vjeçari ka mposhtur në Abu Dhabi kundërshtarin Dustin Poirier, në raundin e tretë.

Kjo fitore për Khabib vjen pas suksesit kundër Conor McGregor në tetorin e kaluar.

Pas këtij triumfi Khabib numëron 28 fitore në 28 ndeshje, duke vendosur rekord.

Kliko linkun për videon:

https://twitter.com/i/status/1170437997885419520

Loading...
Mos e Humbisni
Të mbrojmë teatrin e minjve që “sfiduan” Kadri Roshin!

Close