LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog . Një pyetje kam o Lul molla, ky Kashau ka qënë i a.rrestuar për korrupsion? Mos na e mbush kryesinë e PD me një komunitet që s’do familjen

Një pyetje kam o Lul molla, ky Kashau ka qënë i a.rrestuar për korrupsion? Mos na e mbush kryesinë e PD me një komunitet që s’do familjen

Nga Myslim Murrizi

Epo shyqyr që po respekton kontribuesit dhe demokratët që kanë qëndruar fort 6 vite në opozitë o Lul molla!

Emerimi si sekretar i marredhenieve me jashtë dhe njekohesisht antare kryesie ne PD i z Arben Kashahu, eshte kjo qe realisht demokratët “presin”

Arben Kashahu nje “opozitar” i pareshtur prej vitit 2013, nje “qendrestare” dhe demokrat i vendosur, nje kontribues i çmuar i te gjitha aksioneve opozitare nga viti 2013.

Eshte pikerisht ky qe nuk ka lene aksion opozitare, beteje e proteste pa mare pjese si organizatore, eshte perplasur me policine, eshte mare disa here ne komisariat, eshte proçeduar shoqeruar e ndaluar nga pushteti i Rames me shume se Aureli, Luçiano, Klevisi, Bardhi, Bujari.

Bile eshte goditur me shume se Dollapi, eshte helmuar me gaz lotsjelles 6 muaj rresht, çdo dite ka qene tek hallet e qytetareve te unazes, shkozes, çermes, pogradecit, tek teatri tek parcelat e droges e kudo qe demokratet e kane kerkuar.

E si te mos promovohet ne karriere nje “ kontribus” i tille?

A ka thene Luli qe do rrespektojme kontributet e çdo demokrati?

A beri 4 seminar me konservatoret Anglez qe te gjithe te zgjidhen nga antaresia???

Epo le te me thote nje demokrat se kush eshte, kur ka ardhe ne PD, çfar kontributi ka tek PD dhe çfar ka bere per pd ky Kashahu qe emerohet sot sekretar??

Nje pyetje edhe per Lul Mollen:

Meqenese flisni shume per krimin dhe korrupsionin, per dekriminalizimin dhe pastrimin e politikes nga te njollosur,

A ka qënë Arben Kashau nën hetim, i ndaluar, i proceduar apo i arrestuar si anëtar i Komisionit të skandalit të tenderave të uniformave të Ministrisë së Brendshme gjatë viteve 2005-2010?!

Rrespekto statutin e PD qe ka tre kollona baze o Lul:

Zoti, Familja, Prona!

Mos mbush kryesine e PD me individe te nje komuniteti qe nuk pelqejne familjen!

Loading...
Mos e Humbisni
Të mbrojmë teatrin e minjve që “sfiduan” Kadri Roshin!

Close