LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Nuk mbaron me kaq: PE do të votojë një zgjidhje për Shqipërinë dhe për MV ditën e Enjte

Nuk mbaron me kaq: PE do të votojë një zgjidhje për Shqipërinë dhe për MV ditën e Enjte

Ditën e enjte më 24 tetor, Parlamenti Evropian do të votojë një zgjidhje për Shqipërinë dhe për Maqedoninë e Veriut. Këtë e vendosën deputetet në seancën e sotme në PE pas një votimi duke ngritur dorën, raporton ANSA.

“Diskutimi për deklaratat e Këshillit Evropian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të mbyllet me një rezolutë që do të votohet ditën e enjte nga PE-ja”, saktësoi presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Kishte pamje filmike që dëshmonin implikimin e Berishës me Millosheviçin, djali i Remzi Hoxhës: Berisha porositi v.rasjen e babait tim

Close