LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Nuk përmbahet Erion Braçe: Me pëlqen shumë që e mbani në gojë emrin tim! O zooooot Qim Peka!

Nuk përmbahet Erion Braçe: Me pëlqen shumë që e mbani në gojë emrin tim! O zooooot Qim Peka!

Deputeti Erion Braçe, ishte ditën e sotme në stadium për të ndjekur derbin mes Tiranës dhe Partizanit.

Këtë herë ai ka cilësuar si fashiste parullën e papranueshme sipas tij, që tifozët e Tiranës kanë shpalosur në fillim të ndeshjes. P%r këtë parullë ai ka akuzuar edhe Armand Dukën që sipas tij nuk duhet ta kishte toleruar.

Reagimi i plotë:

NE E KUQJA JU E ZEZA!

Keshtu do jete perhere!

Ky qytet ishte, eshte, do jete i kuq!
Nuk mundet, nuk mposhtet!

#CunateKuq.
e kisha bindje qe do sheroheshim bashke, do sheroheshim duke fituar,
ju e bete, bashke, sup me sup,
ne krah te njeri tjetrit!

Bravo bravo bravo,
ky qytet eshte kalaja juaj,
prej jush dhe e jona,
cdo tifozi te #Partizanit!

Tani dy fjale te tjera;
Fashizmi nuk ka vend kerkund,
ne futboll kurre kurre!

Shiheni parullen fashiste!
Gjithe bota eshte cuar ne kembe kunder racizmit por as qe imagjinohet fashizmi!

Shihni dhe foton tjeter;
Urrejtja eshte po kaq e neveritshme,
keta pak urrejtes duke djegur flamurin e ekipit kundershtar!

E gjitha,
ne sy te Presidentit te Federates Shqiptare te Futbollit qe njeheresh eshte anetar i komitetit egzekutiv te UEFA-s.

Nese do e tolerosh Fashizmin e Urrejtjen, turp per kete institucion!

E fundit,
po shoh tani ne TV ca qe para ndeshjes me autoritet te madh parashikuan rezultatin;
E paskan harruar!
Po mire po turp a keni?
Se thote robi,
ndjese ja futa kot, fituat!

Tani dicka personale;
Me pelqen shume qe e mbani ne goje emrin tim!
Patjeter, ta mbani ne goje emrin tim sa te doni; tju rrije mire e ta keni gojen plot!

E kuptoni;
Keni kryetifoz Qim Peken eeeeeej!
O zooooot Qim Peka!

Loading...
Mos e Humbisni
Lul, faqja juaj e zezë nuk mund të bëhet e florinjtë me ngjyrën e m-së që hani çdo ditë!

Close