LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Numërohen të gjitha votat e diasporës në Kosovë, Vetëvendosje merr edhe një deputet

Numërohen të gjitha votat e diasporës në Kosovë, Vetëvendosje merr edhe një deputet

Janë numëruar edhe votat e fundit nga zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë. Bëhet fjalë për 1806 vota që kanë ardhur nga diaspora dhe me vendim të Gjykatës Supreme, hynë në votim. Sipas të dhënave, shumica e tyre janë për Lëvizjen Vetëvendosje.

Nga numërimi i votave të diasporë del që LVV i ka marrë 1154 prej tyre. Sipas këtij rezultati Vetëvendosje i merr 32 deputetë në Kuvend. Pas saj është LDK-ja me 395 vota e PDK-ja 276 vota.

Loading...
More in Aktualitet, Rajoni
Merr fund luf.ta disavjeçare? Pas kërcë.nimeve te Trump “zbythet” Erdogan, ja çfarë kërkon

Close