LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Opozita e pabesueshme, Meta s’jep dorëheqjen sipas premtimit dhe sulmon si një “Luan i florinjtë”

Opozita e pabesueshme, Meta s’jep dorëheqjen sipas premtimit dhe sulmon si një “Luan i florinjtë”

Alfred Peza ka reaguar me anë të një shkrimi në rrjetin social “Facebook” mbi akuzat e sjelljen e Presidentit Meta pas bërjes publike të opinionit të Venecias mbi shkarkimin e tij.

Peza shkruan se për aq kohë sa Meta do të vijojë të sillet si “luani i florinjtë” rrjedhimisht edhe lideri i opozitës së bashkuar do të jetë po aq i pabesueshëm sa vetë Presidenti.

Socialisti më tej shkruan se lideri i opozites po ben sikur po mer pjese ne tryezen e reformes elektorale dhe sikur po e pranon dialogun pa kushte me Edi Ramen.

“Lideri i opozites po ben sikur po mer pjese ne tryezen e reformes elektorale. Po ben sikur po e pranon dialogun pa kushte me Edi Ramen. Po ben sikur po takohet me te larguarit nga PD.

Lulzim Basha dhe opozita e tij rrugore, nuk ka per tu rikthyer dot kurre normalisht ne sistemin politik te vendit, per aq kohe sa nuk e pranojne humbjen me 30 Qershor. E te marin te gjitha pergjegjesite para popullit opozitar.

Si mund te jete e besueshme “Opozita e Bashkuar”, kur Ilir Meta deklaroi 2 jave me pare se do japi doreheqjen nese Komisioni i Venecias e gjen me shkelje Kushtetuese per anullimin e zgjedhjeve dhe tani i sulet kujtdo qe ia kujton kete, si te ishte nje “Luan i florinjte”!🤣🤣🤣“, shkruan Peza

Loading...
Mos e Humbisni
Lul, faqja juaj e zezë nuk mund të bëhet e florinjtë me ngjyrën e m-së që hani çdo ditë!

Close