LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim . Opozita nuk e njeh më “frikën”, e bëri copa BE-në, edhe Amerikën

Opozita nuk e njeh më “frikën”, e bëri copa BE-në, edhe Amerikën

PD dhe LSI,

nuk e njohin “frikën”,

e bënë copë BE-në,

edhe Amerikën!

 

Një luftë e madhe,

ka plasur këtu,

kundër Vllahutinës,

edhe Zotit Lu!

 

Në një zë Lulashi,

edhe zonja Mona,

u thonë-mos ndërhyni,

shumë në punët tona!

 

Po përmbi të gjithë,

Titi kapedan,

u kujton se jemi,

një vend krejt sovran!

 

Kurse xha Saliu,

me ajpad në duar,

na e nxori Lu-në,

dhe të korruptuar!

 

Këto përfundime,

Sali karnavali,

i ka nga Tik Llalla,

jo nga dixhitali!

 

Tani opozita,

është mbledhur grusht,

dhe thotë-se do bjerë,

dëborë në Gusht!

 

Tani në Dhjetor,

kur dhe gjethet thahen,

do të piqen fiqtë,

se Lulit i hahen!

 

Ramës ndënë këmbë,

po i dridhet toka,

se i ka bërë benë,

trimi Flamur Noka!

 

Noka-more Noka,

serbes i serbesit,

që Ramës i vjen,

poshtë rripit të mesit!

 

Poshtë rripit të mesit,

ka një biberon,

ndaj Rama-nga Noka,

nuk ka si shpëton!

 

Shteti është mbërthyer,

i gjithi nga frika,

tani që janë bashkë,

Luli dhe Monika!

 

Dashuri e madhe,

në kohë të kolerës,

saqë janë harruar,

gjithë sharjet e verës!

 

Kur Luli i ngrehur,

tek çadre’ lirisë,

strehë e maskarenjve,

i tha LSI-së!

 

Strehë e maskarenjve,

dhe tumor malinj,

po sot maskarenjtë,

s’janë aq të këqinj!

 

Tani njeri-tjetrit,

i janë bërë erashkë,

urrejtja për Ramën,

i ka bërë bashkë!

 

Dikur LSI-ja,

strehë e poshtërsisë,

tani u bë SHQUPI,

strehë e LSI-së!

 

Përmbytjet mbaruan,

dhe nuk u bë nami,

por nga opozita,

po pritet cunami!

Arben Duka

Komento
Loading...

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001  

Mos e Humbisni
Ku i gjen paratë PD, që paguan Aurelën, të bëj xhiro me Lulin në Londër?!

Close