LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . “Paqe për ty, artist i papërsëritshëm”! Ardit Gjebrea bën dedikimin prekës për vdekjen e Gjergj Xhuvanit

“Paqe për ty, artist i papërsëritshëm”! Ardit Gjebrea bën dedikimin prekës për vdekjen e Gjergj Xhuvanit

Kantautori dhe moderatori Ardit Gjebrea ka reaguar pas ndarjes nga jeta të regjisorit të njohur Gjergj Xhuvani. Përmes një statusi në Instagram, Arditi shprehet i prekur që ka humbur një miqtë e tij më të mirë nga koha e Akademisë së Arteve. Gjebrea thotë se është ajo koha pa kthim që të trishton.

‘Trishtim! Gjergj Xhuvani, mik që tek Artet studentë bashkë, admirim i mëpasshëm për suksesin dhe talentin, mëndjen dhe unicitetin e tij – iku… Është ajo ikja pa kthim që të trishton! Paqe për ty, artist i papërsëritshëm si ty’, shkruan moderatori.

Loading...
More in Aktualitet, Kronik
Jari propozon fillimin e lëvizjes “Jozi ik”

Close