LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sociale . Pas Durrësit borë dhe në Sarandë, hera e parë pas 30 vitesh

Pas Durrësit borë dhe në Sarandë, hera e parë pas 30 vitesh

Ndërkohë që qytetarët presin rritje të temperaturave, një dëborë e pazakontë ka mbuluar qytetin e Sarandës dhe kryesisht vijën bregdetare.

Mëngjesi i sotëm i ka habitur banorët e Konispolit, Delvinës dhe Sarandës ndërsa kanë parë rrugët e zbardhura nga dëbora e rënë gjatë natës.

Ky është rasti i parë pas 30 vitesh që reshjet e dëborës bien në Sarandë. Sinoptikantët e kishin parashikuar një ngjarje të tillë sa i përket zonave bregdetare, ndërsa më parë reshjet e dëborës mbuluan Durrësin.

Komento
Loading...
Mos e Humbisni
Llalla del në “punë” për plaçkë azili!

Close