LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Pas goditjes që na dha Macron, Kreshnik Spahiu: Rusia e gatshme të hapë negociatat me Shqipërinë

Pas goditjes që na dha Macron, Kreshnik Spahiu: Rusia e gatshme të hapë negociatat me Shqipërinë

Disa shtete të BE-së paralajmëruan se mos hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut rrezikon të shfrytëzohet nga aktorë si Rusia, Kina apo Turqia për të shtrirë ndikimin e tyre në rajon.

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu në një reagim në rrjetet sociale shkruan se pas “Jo”-së nga BE Rusia është e gatshme të hapë negociatat me Shqipërinë

Spahiu shkruan:

“Bashkimi Sovjetik (Rusia) i gatshëm të hap negociat me Shqipërinë ”

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Kryeministri Zaev dha dorëheqjen! Zgjedhjet në 2020-ën

Close