LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Pas tërmetit të fuqishëm në Shqipëri, tronditet Greqia

Pas tërmetit të fuqishëm në Shqipëri, tronditet Greqia

Pas një seri lëkundjesh sizmike që kanë goditur Shqipërinë ditët e fundit, para pak minutash një tërmet me magnitudë 4,2 ballë të shkallës rihter ka lëkundur shtetin fqinj, Greqinë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 20 km në veri-perëndim të qytetit të Lamias dhe 171 km larg kryeqytetit Athinë.

Thellësia e lëkundjes ka qenë 80 km, ndërsa deri tani nuk ka raportime për dëme.

Loading...
More in Aktualitet, Rajoni
(Video) Klubi spanjoll solidarizohet me Shqipërinë.

Close