LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Ekonomi . Përfundon pallati tek “Arena Kombëtare”, pritet të përfundoj dhe stadiumi?!

Përfundon pallati tek “Arena Kombëtare”, pritet të përfundoj dhe stadiumi?!

Punimet për ndërtimin e “Arenës Kombëtare” vijojnë me intensitet të lartë.  Si pasojë e punimeve stadiumi vijon të marrë formë.

Me këto ritme, nuk do duhet më shumë se 6 muaj dhe stadiumin “Arena Kombëtare” do e kemi të plotë.

“Arena Kombëtare” është investimi më i madh që është kryer ndonjëherë në infrastrukturën sportive në Shqipëri.

Investimi është trinom i bashkëpunimit FSHF-Qeveri shqiptare-UEFA

Loading...
Mos e Humbisni
Vëlla, lëri prokurorët amerikan të merren me drejtësinë!

Close