Home . Aktualitet . Polemika për Gërdecin/ Berisha: Ndrikulla e mbrojtjes, Mimi striptiza; Romeo Kara: Saliu ka thyer çdo normë morali, por ka një të drejtë

Polemika për Gërdecin/ Berisha: Ndrikulla e mbrojtjes, Mimi striptiza; Romeo Kara: Saliu ka thyer çdo normë morali, por ka një të drejtë

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli gjatë një takimi që ka patur me strukturat e Ushtrisë, që u nisën në operacionin e NATO-­s në detin Egje, ka paralelizuar ngjarjet e marsit të vitit 1997 me ngjarjen e Gërdecit, 9 vite më parë.

“Marsi i vitit 1997 shkërmoqi plotësisht strukturat tona ushtarake, sipas një skenari të qartë dashakeqës për të mbrojtur me çdo kusht pushtetin e ndonjë individi, i cili urdhëroi makabritete që asnjë udhëheqës europian nuk ia ka bërë vendit të tij. E prapë, në marsin e vitit 2008, po e njëjta klikë hodhi në erë një fshat të tërë, duke shkaktuar 26 të vdekur, nga babëzia për të përfituar nga arsenali ushtarak. I kemi sot mes nesh, të angazhuar që të pengojnë reformën në drejtësi”, deklaroi Kodheli.

Kjo deklaratë e ministres, ka nxitur reagimin e ish kryeministrit Sali Berisha, i cili e ka quajtur Kodhelin ndrikull dhe Mimi Striptiza. Berish hedh akuza ndaj Kodhelit dhe thotë se ajo e ka kthyer sekretarin e përgjithshëm në gjeneral.

Statusi i plotë i Berishës:

Mimi Striptiza perdor sulmet ndaj opozites si gjethe fiku!

Te dashur miq, ndrikulla e mbrojtjes, famozja Mimi Striptiza, e akuzuar per afera te medha korruptive me Gjeneral Trafikun dhe qe ka shnderruar sekretarin e pergjithshem te saj defakto nga badiguard e mazhardom zyre, ne gjeneral, shef shtabi, pilot, tankist, shofer, tenderman e çdo gje tjeter ne ate ministri, ndermorri dje, tek percillte ne nje mision te NATOs ne Egje ushtaraket tane, nje sulm politik ndaj opozites. Mirepo Mimi Striptiza harroi se per vendin e zgjedhur, sulmi e nxirrte ndrikullen nje valltare madje dhe me te xhveshur tashme jo si dikur ne klubet e nates te Athines por fiks ne vend komanden nga niseshin ushtaraket tane per ne mision jashte vendi.

Ndrikulla Striptiza, duke perdorur sulmet politike si gjethe fiku dhe jo doreheqjen e saj apo procesin ligjor ndaj mediave per akuzat e pa degjuara ndaj saj, veçse pohon vertetesine e akuzave te mediave te cilat nuk i hedh dot ne gjyq sepse i druhet se ne salle do perballet me videot e te shkuares te saj te “lavdishme”.

Ajo vazhdon e kenaqur detyren e saj sepse ne nje organizate kriminale si qeveria shqiptare, ajo, me aferat e saj nuk nxine me shume se te tjeret. Mirepo harron se ne çdo dalje publike, brenda dhe jashte vendit, te pranishmit gjate fjales se ndrikull Srtiptizes shohin me kenaqesi apo neveri videon e valleve striptize te saj ndaj dhe se perpjekja e saj per te perdorur si gjethe fiku sulmet politike ndaj opozites, e akuzojne ate edhe me rende se sa videot, te cilat nuk i ka nxjerre opozita por qe me sa duket nuk e lejojne ate te ballafaqohet ne sallen e gjygjit me akuzuesit e saj! Turp! sb

Reagimi i Romeo Kara, juristi i CEZ:

Ne fund te statusit tij si perhere denigrues, haloperidolasi Sali, perdor fjalen “turp “.
E para, une kam bindjen se eshte pikerisht mungesa totale e turpit, qe e karakterizon kete Karaxhic, per te bere te mundur cdo zullum qe i shkon mendja e njeriut, prej tij.
E dyta, denoncon Mimi Kodhelin se ka bere gjeneral bodyguardin e vete, duke harruar se ka nxjerre vete gjenerale nga rojet e tij. Mjafton nje rast: Ndrea Prendi.
E treta, merret me striptizmin e Mimit.
Harron striptizmin e vete politik, qe ka thyer cdo norme morali.
Megjithate ka nje te drejte: Mimi nuk duhet ta permende me Gerdecin. E pati kohen e mjaftueshme ta rihetonte kete ceshtje dhe ta conte bandillin aty ku duhej.
Mbas pilafit, show nuk ka me vlere.
Viktimat e Gerdecit nuk gjejne prehje vetem me flete-rrufe elektorale.
Po ta kishte bere kete, edhe Saliu do kishte me respekt per te dhe gjeneralet e saj.

Komento
Loading...

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001  

Mos e Humbisni
A do kaloi Xhafa nesër mbi trupin e “Çizmes” dhe të Lulit?
Close