LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Presidenti serb zbulon se kur do të hapen negociatat e Shqipërisë me BE

Presidenti serb zbulon se kur do të hapen negociatat e Shqipërisë me BE

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç tha pas takimit me homologun e tij francez Emmanuel Macron se BE do të hapë në mars negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut sepse frikësohet nga rezultatet e zgjedhjeve më 12 prill në Shkup.

“Ata nuk duan të jenë fajtor për mposhtjen e dikujt të cilit i kanë premtuar diçka që nuk e kanë bërë”.

Vuçiç, tha në samitin e Ohrit se do të lobonte tek Macron për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore, Rajoni
Përfundon takimi i Bashës me ambasadorët, ja çfarë u diskutua

Close