LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti . Që fëmija të lindë më shpejt, duhet të bëni seks

Që fëmija të lindë më shpejt, duhet të bëni seks

Ky është reagimi i dy prezantuesve të emisionit “Good Morning Britain” pas komenteve të një mjeku se pse nuk po lind akoma fëmija mbretëror.

Dukesha Kate thuhet se është katër ditë me vonesë dhe mjeku Hilary Jones tha se çifti duhet të bëjë seks, që të përshpejtojë lindjen e fëmijës.

“A mund të hyj në detaje? Ata duhet të bëjnë seks. Mashkulli prodhon prostaglandinë dhe ky hormon ndihmon në përshpejtimin e lindjes. Të bësh seks, të ndihmon,” tha mjeku.

 

Loading...
More in Shendeti
Sëmundjet që mund të merrni nga qeni juaj

Close