LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Rama i trishtuar për vdekjen e Gjergji Xhuvanit: O Zot, miku im i shtrenjtë nuk i çeli më sytë!

Rama i trishtuar për vdekjen e Gjergji Xhuvanit: O Zot, miku im i shtrenjtë nuk i çeli më sytë!

Kryeminstri Edi Rama ka shprehur hidhërimin për ndarjen e parakohshme nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. Rama tregon se Xhuvani përfundoi mbrëmë në Romë filmin e tij të ri. Ai shprehet se i është dashur , minuta të tëra të besonte se ishte i vërtetë lajmi i vdekjes së tij.

“O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit
Sa shumē gjëra për të thënë e sa pak fjalë mblidhen bashkë në këtë moment… Miku i shtrenjtë dhe i mirë qysh nga kohët më të vjetra, regjizori Gjergj Xhuvani, nuk i çeli më sytë, pasi mbrëmë përfundoi në Romë, filmin e tij të ri”, shkruan Rama.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Liverpool dhe Chelsea përplasen për Superkupën e Evropës: Ja mungesat e Lampard!

Close