LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Rama injoron Metën: Nuk kam pasur asnjë sekondë kohë për presidentin

Rama injoron Metën: Nuk kam pasur asnjë sekondë kohë për presidentin

Kryeministri i vendit, Edi Rama, teksa është pyetur nga gazetarët në konferencë në lidhje me dekretin e presidenti Ilir Meta për anëtarin e parë të Gjykatës Kushtetuese, ka refuzuar të përgjigjet.

“Në 48 orët e fundit nuk kam pasur asnjë sekondë për Ilir Metën”, tha Rama gjatë konferencës që erdhi pas samitit të BE-së që nuk doli dot me një vendim për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Loading...
More in Aktualitet
“Kur do të bëhemi pjesë e BE-së?”, Rama i përgjigjet gazetares: Kur mjekra ime të bëhet më e gjatë se flokët e tua

Close