LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Rama jep lajmin e mirë! Elona 15 vjeçare mbrrinë në klinikën e specializuar në Stamboll

Rama jep lajmin e mirë! Elona 15 vjeçare mbrrinë në klinikën e specializuar në Stamboll

Dje pothuajse gjithë opininoni shqiptar u shqetësua për rrezikun që i kanosej jetës së 15 vjeçares Elona Kuburja nga Fush-Kruja, e cila kishte nevojë për ndihmë për tu kuruar në një klinikë të specializuar në mynyrë urgjente. Por sot Edi Rama jep lajmin e shumë pritur: Elona mbrrin n♪7 Stamboll për t’iu nënshtruar ndërhyrjes . Ja postimi i plotë i zotit Rama:

Duke qenë se jo pak prej jush, interesoheni për Elonën, vajzën 15vjeçare që po lufton me një sëmundje shumë të rrallë e të rrezikshme, ju bëj me dije se e kemi asistuar me përkushtim të plotë dhe kemi ndjekur me shumë përparësi procedurën, për kurimin e saj në një spital publik të specializuar në Turqi.

Sidoqoftë ajo para pak ka mbërritur në një spital privat në Stamboll dhe në çdo rast, të gjitha shpenzimet për kurimin e saj, do t’i mbulojë Qeveria Shqiptare.

Uroj megjithë zemër që vogëlushja të kthehet shëndosh e mirë në Shqipëri

Dje


Image may contain: one or more people and people standing

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Bledi Mani ka një kërkesë: Lironi Mihalin dhe arrestoni Koço Kokëdhimën!

Close