LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Rama konfirmon bashkëpunimin me opozitën e re për t’i dhënë fund ngërçit të Reformës Zgjedhore

Rama konfirmon bashkëpunimin me opozitën e re për t’i dhënë fund ngërçit të Reformës Zgjedhore

Kryeministri Edi Rama ka folur sot pas mbledhjes së Kryesisë së PS-së, ku ndër të tjera përmendi edhe çështjen e Reformës Zgjedhore. Rama tha se Reforma Zgjedhore do të votohet brenda këtij viti, me deputetët e opozitës së re që janë pjesë e Kuvendit.

“Reformën zgjedhore do të bëjmë me të gjithë ata që duan të bëhen pjesë e procesit, dhe do të votohet në Kuvend që mesa di ka një opozitë, që është bërë pjesë dhe e Komisionit të Reformës Zgjedhore, me ata do votojmë dhe me çdo palë që është e interesuar”, deklaroi Rama.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Pasi bllokoi negociatat, Macron njofton vendimin e rëndësishëm për vendin tonë dhe fqinjët

Close