LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Rama në forumin e BERZH: Kush bën biznes në Shqipëri, ka partnere qeverinë

Rama në forumin e BERZH: Kush bën biznes në Shqipëri, ka partnere qeverinë

LONDER – Kryeministri Edi Rama po mban flijimin e tij në Forumin e BERZH-it në Londër për investime në Ballkanin Perëndimor. Sipas shefit të qeverisë shqiptare, modelit të vjetër ekonomik i ka kaluar koha dhe tashmë kërkohet model i ri në terma praktike.

Kryeministri shqiptar ka shprehur angazhimin e plotë të qeverisë që drejton për integrimin e vendit, zhvillimin ekonomik të qëndrueshëm e rritjen e punësimit.

Pjese e forumit të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim janë edhe drejtues të lartë të vendeve të rajonit, kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, ai i Maqedonisë Gruevski, i Malit të Zi, Gjukanovic dhe kryeministri serb Dacic.

Loading...
More in Aktualitet, Ekonomi, Kryesore, Politike
Meta: Kosova e Serbia në Kartën e Adriatikut, siguri në rajon

Close