LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore . Rama sërish në Beograd, kësaj here Serbia e pret me njësi “antidron”

Rama sërish në Beograd, kësaj here Serbia e pret me njësi “antidron”

Kryeministri shqiptar Edi Rama do të jetë në Beograd në samitin që mbahet në kryeqytetin serb mes vendeve të Evropws Juglindore dhe të Kines.

Policia e Serbisë ka marrë masa të rrepta sigurie per ketë samit, por se eshtë marrë edhe një ‘masë e veçantë per Ramen’, duke krijuar njesitin e quajtur “anti-dron”.

Lajmi per “anti-dronin” eshtë dhenë nga Kurir, e cila shkruan se policia serbe ka berë prova gjenerale per të mos patur ndonjë incident tjeter në Beograd.

Gjatë samitit dy ditor, një helikopter i policisë serbe do të qendrojë në gatishmeri per të monitoruar hapesiren ajrore, ndërsa masa janë marrë edhe nga njësia anti-terror për të siguruar mbarëvajtjen e samitit.

Loading...
More in Kryesore, Politike
Alarm për terrorizëm në Sidnei, dyshohet se terrorist të ISIS morën peng 13 shtetas

Close