LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Rama takon presidentin Trump

Rama takon presidentin Trump

Gjatë vizitës në SHBA , kryeministri Edi Rama ka takuar në New York, Presidentin amerikan Donald Trump.

Ka qenë vetë kryeministri që e ka postuar foton në rrjetet sociale, duke e konsideruar si foto e ditës.

Takimi mes dy liderëve është zhvilluar gjatë punimeve të sesionit të 74 të asamblesë së Kombeve të Bashkuara në Nju Jork.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Artan Fuga me deklaratë të fortë: T’i rrasim në b.urg ca ministra, ish-ministra dhe ish-ambasadorë

Close