LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Rajoni . Ramush Haradinaj: Hoxhallarët i kisha rreh shuplaka gojës Unë nuk jam mysliman (Video)

Ramush Haradinaj: Hoxhallarët i kisha rreh shuplaka gojës Unë nuk jam mysliman (Video)

Në një video që po bën xhiron nëpër rrjete sociale, ish-Kryeministri i vendit dhe pretendenti më i zellshëm për ta marrë ketë detyrë, në mënyrë të relaksuar dhe me nga pak humor u shpjegon një takim ndërkombëtarësh se cila është përkatësia e tij.

“Me gjenerata familja ime kemi qenë shqiptar katolik. Unë nuk e di pse jam musliman. Kurrë nuk kam qenë në xhami, as për lutje as për asgjë tjetër”

Edhe emrat tonë janë të ndryshëm, apo emra të vjetër ilirë. Feja për ne ka qenë vetëm një jetë fetare në administratë, gjatë kohës së osmaneve…
KLIKO ME POSHTE PER VIDEON E PLOTE

VIDEO:

Komento
Loading...
Mos e Humbisni
Krimi nuk është “komunist”!

Close