LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti . Receta që iu dobëson dhe shkrin dhjamrat e belit

Receta që iu dobëson dhe shkrin dhjamrat e belit

Receta e cila iu shërben të shkrini dhjamin e barkut dhe iu dobson belin përmban:

• 8 gota ujë
• 1 lugë të çajit me rrënjë të grimcuar të xhenxhefilit
• 1 trangull të freskët të madhësisë mesatare, të qëruar dhe të prerë në feta të holla
• limon të madhësisë mesatare, të prerë në feta
• 12 gjethe të mentës
Përbërësit e përmendur i përzieni me ujë. I lini të qëndrojnë gjatë natës për ta lëshuar aromën dhe e konsumoni ditën e ardhshme.

Loading...
More in Shendeti
Vuan nga një sëmundje e rrallë, koka i merr formën e trurit

Close