LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Refuzimi i negociatave, Alex Soros jep mesazhin e rëndësishëm

Refuzimi i negociatave, Alex Soros jep mesazhin e rëndësishëm

Alexander Soros, djali i filantropisit të njohur, themeluesit të Fondacionit të Shoqërisë së Hapur ka reaguar pas refuzimit që Shqipëria, por edhe Maqedonia e Veriut morën për negociatat në BE. Soros ka shkruar se Europa i paragjykon shqiptarët dhe se duhet të përballet me albanofobinë e saj.

‘Ekziston një paragjykim dhe fanatizëm të theksuar ndaj shqiptarëve etnikë në Evropën Perëndimore, i cili nuk duhet të nënvlerësohet në refuzimin e Shqipërisë dhe të Maqedonisë në Këshill. Europa duhet të përballet me Albanofobinë e saj!’- shkruan Soros në twitter.

Kujtojmë se Alex Soros vizitoi edhe gjatë muajit gusht Tiranën, ku ndër të tjera zhvilloi edhe një takim me kryeministrin Edi Rama.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Paskan mbetur ende ballistë në Shqipëri?!

Close