LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Ekonomi . “Rehabilitimi arkitekturor i fshatrave të bregdeti”, Lame: Jugun e ruajti fukarallëku

“Rehabilitimi arkitekturor i fshatrave të bregdeti”, Lame: Jugun e ruajti fukarallëku

Ka nisur punimet sot konferenca “Rehabilitimi arkitekturor i fshatrave të bregdeti”, në të cilën është i pranishëm dhe kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame. 

Gjatë fjalës së tij Lame u shpreh se bregdetin e jugut e ruajti mungesa e rrugëve. “Bregdetin e jugut e ruajti fukarallëku dhe mungesa e rrugëve”- u shpreh Lame. 

Sipas tij, bllokimi për këto 8 vite i ndërtimeve ka qenë absurde. 

Loading...
More in Ekonomi
Mbështetje SME-ve, Ahmetaj: Gjermania mbështetje për integrimin e Shqipërisë
Close