LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Seria A në shok pas vdekjes së Astorit, shtyhet ndeshja Udinese-Fiorentina dhe Genoa-Cagliari

Seria A në shok pas vdekjes së Astorit, shtyhet ndeshja Udinese-Fiorentina dhe Genoa-Cagliari

Lajmi është konfirmuar nga Federata e Futbollit të Italisë.

Është shtyrë ndeshja mes Udineses dhe Fiorentinës.

Lajmi është konfirmuar nga Federata e Futbollit të Italisë.

Kjo për shkak të vdekjes së kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori.

Pos ndeshjes Udinese-Fiorentina, është shtyrë edhe takimi Genoa-Cagliari.

Kjo ndeshje parashihej të fillojë prej orës 12:30.

Mirëpo, Cagliari ka kërkuar shtyrjen urgjente të ndeshjes, pasi që Astori ka debutuar në këtë skuadër dhe është i lidhur shumë me klubin.

Lojtarët janë shokuar pasi kanë marrë lajmin gjatë nxemjes dhe kanë kërkuar të mos luajnë.

Komento
Loading...
Mos e Humbisni
Ne, lehësit dhe Kryelehësi!

Close