LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Shengen rajonal? Kryeministri Rama zbulon nga SHBA idenë për të hequr kufirin Kosovë-Shqipëri

Shengen rajonal? Kryeministri Rama zbulon nga SHBA idenë për të hequr kufirin Kosovë-Shqipëri

Kryeministri Edi Rama në një intervistë nga SHBA foli për rikthimin i idesë së Shengenit rajonal, ku tha : Unë jam shprehur me herët dhe madje kam marrë dhe akuza se e kanë marrë për heqje kufiri mes Kosovës e Shqipërisë. Na është dhënë mundësia që të jemi bashkë më Vuçiç e homologun maqedonas në asamble dhe diskutua se do takohemi së shpejti mbi një hap të rëndësishëm bashkëpunimi për të 3 ja vendet, gjë që nuk është përjashtues për të tjerët, por të na bashkohen.

Për në ka rëndësi të madhe nëse në baze të kësaj marrëveshje është heqja e kufijve për mallrat, njerëzit e investitorët për të investuar tek ne .

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Debate të forta në tryezën e reformës zgjedhore, PD largohet! OSBE kundër opozitës, Borchardt: Jam i zhgënjyer, t’i qëndrojmë axhendës! Hajdari: Do të fundosen!

Close