LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Shokohet Ukraina, një gazetare rrihet brutalisht

Shokohet Ukraina, një gazetare rrihet brutalisht

Një gazetare ukrainase pro-evropiane u rrah brutalisht mbrëmjen e djeshme. Lajmi u bë i ditur mëngjesin e sotëm nga faqja online e gazetës ku ajo punon, Ukrainska Pravda.

Tetiana Chornovil ka shkruar disa artikuj shumë kritik për presidentin Viktor Yanukovich dhe disa aleatë të tij.

Gazetarja ishte në bordin e makinës së saj, kur dy persona i kanë dalë përpara, duke e detyruar të ndalojë dhe filluar ta qëllonin brutalisht.

Loading...
More in Aktualitet, Bota
“Babagjyshët” plagosin dy persona në një argjendari në Prizren
Close