LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Shpallen në kërkim dy radikalët katolik : “Do t’ju rjepim si serbi, mos hajdeni me pushime në Shqipëri”! (Video)

Shpallen në kërkim dy radikalët katolik : “Do t’ju rjepim si serbi, mos hajdeni me pushime në Shqipëri”! (Video)

Dy radikal fetar katolik nga Shqipëria, përmes disa videove të publikuara nga një media kosovare, dëgjohen duke ofenduar myslimanët nga Kosova dhe Maqedonia të cilët shkojnë për pushime në bregdetin shqiptarë.

Ato janë Anton Zefi 39 vjeç, banues në Hot, Malësi e Madhe dhe Luig Marku 36 vjeç, banues në Kallmet Lezhë, të cilët siç njofton policia, janë shpallur në kërkim me akuzën veprën penale të “Nxitje e urrejtjes ose grindjeve”. Dy personan dëgjohen teksa flasin me një gjuhë urrejtje ndaj muslimanëve të Kosovës dhe Maqedonisë, me sharje, ofendime madje edhe kërcënime që të mos vijnë në Shqipëri për pushime. Madje, ata kanë quajtur racë të fëlliqur dhe kancerogjene.

Uniformat blu bëjnë me dije se kanë nisur hetimet për identifikimin e personave të tjerë të implikuar në këtë akt

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Kastriot Myftaraj mysliman, ateist apo i “rrëshkitur”: Myslymanët duke falur Kurban Bajramin janë përhapur që të duket shumë

Close