Home . Aktualitet . Sport . Shqiptari Mollosmani, i treti në kategorinë “Big”, në kampionatin ballkanik të xhudos

Shqiptari Mollosmani, i treti në kategorinë “Big”, në kampionatin ballkanik të xhudos

23 vjeçari nga Elbasani Armando Mollosmani, përfaqësues i Shqipërisë në kampionatin Ballaknik të Xhudos, zhvilluar në Shkup të Maqedonisë, është pozicionuar në vendin e tretë.

 

Armando ka arritur të renditet  i treti falë punës së jashtëzakonshme që ai i ka dedikuar këtij sporti. Ky është një tjetër shembull suksesi që meriton vëmendje nga shteti dhe respekt nga të gjithë shqiptarët.

Komento
Mos Humbisni:
Rama i flet prerë Athinës, ambasadorja greke “ankohet” tek Donald Lu?

Close