LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Bota . Shtetet e Bashkuara mbyllin listën e personave të rrezikshëm e duhen eleminuar

Shtetet e Bashkuara mbyllin listën e personave të rrezikshëm e duhen eleminuar

Shtetet e Bashkuara kanë hartuar një listë me emrat e më shumë se dyzet drejtuesve të lartë të ISIS-it në Siri, që synohen të vriten nëpërmjet sulmeve ajrore.

Kështu deklaroi një zyrtar i lartë amerikan. Lista në thelb përmban emrat e disa vrasësve dhe në krye të saj është lideri i ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi.

Zyrtari i lartë tha se Baghadi është i vetëdijshëm se SHBA-ja është në ndjekje të tij dhe për këtë arsye nuk shfaqet shumë dhe lëviz me kujdes e megjithatë, ndikimi i tij është shtrirë edhe përtej Sirisë dhe Irakut.

Janë bërë muaj qëkurse shërbimet sekrete kanë njoftuar për vendndodhjen sekrete të Baghdadit.

Loading...
More in Bota, Kryesore
Admir Tafili nga qelia: S’kam urdhëruar vrasje. Po ta bëja, e urdhëroja për hasmin
Close