LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Si i manipuloi PD transkriptet e dosjes 184, duke futur fjalët “para” dhe “tendera” në përgjime

Si i manipuloi PD transkriptet e dosjes 184, duke futur fjalët “para” dhe “tendera” në përgjime

Mbreme emisioni Top Story ne Top Channel, ka transmetuar nje emision ku ka nxjerre ne drite shume te verteta te pathena (me sakte te tjetersuara me pare per interesa politike), mbi dosjen e famshme 184.

Ne emision sqarohet qarte se transkriptet ishin qellimsht gabim per te goditur mazhorancen. Saktesisht kemi rastet e perdorimit te fjales (para) dhe (tendera) qe bien poshte.

Paraja eshte shtuar ne transkript tek biseda Gjiknuri-Krashi e futur ne kllapa. Behet fjale per transport zgjedhesish dhe jo transport parash, por e kane futur parane per te krijuar fabulen. Po sipas kesaj fabule Krashi prezantohet si biznesmen qe furnizon me leke shtabin.

Ne fakt ai eshte kordinator i PS per njesine administrative Arras ne ato zgjedhje dhe shef i deges lokale te OSHEE.

“Ndajme tenderat” eshte futur qellimisht gabim ne transkript ne biseden Gjiknuri-Lala. Qartesisht aty thuhet “ndajme qendrat”.

Pra rakordim mes shtabeve te PS dhe PDIU per monitorimin e procesi. Sqarohet termeti shifror dhe thellimi i rezultatit ne 2017.

Nese ne 2016 Dibra u fitua me 4100 vota ne 2017 arriti ne plus 7300. Nese ne 2016 votat qenkan vjedhur po ne 2017 cfare ndodhi? Pra eshte bjerrje e vazhdueshme e PD dhe ska anomali. Gjiknuri sqaron dhe “problematiket”.

Pra grupet e simpatizanteve te angazhuar per mbrojtjen e votave sic i kane krijuar gjitha partite perfshire PD. Asnje incident i shkaktuar prej tyre dhe asnje person me precedent penal.4

Loading...
More in Aktualitet, Dosja X
Sondazhi/ Për kë do votoni nëse zgjedhjet janë sot

Close