LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Si mashtroi publikisht Ylli Manjani me pensionin e të atit

Si mashtroi publikisht Ylli Manjani me pensionin e të atit

Ditën e sotme Ylli Manjani ka shpërndarë një status me anë të të cilit thoshte se i ati nuk kishte marrë pensionin dhe shkak ishte qeveria që nuk kishte paguar sigurime.

“Im atë, që mezi lëviz shkoi sot të merrte pensionin, që i takon nga KEMP. Nuk kishin ardhë lekët-më tha.

Nuk i thashë gjë, që qeveria ska paguar 100 milionë Euro tek Sigurimet Shoqërore… Pse ta ngatërroj me këto gjera”, shkruan Manjani.

Por e vërteta është krejt ndryshe dhe ne menyre flagrante, ish-ministri i LSI ka gënjyer.

Këtë e tregon edhe dokumenti i mëposhtëm, ku siç shihet, i ati i Manjanit, Xhemal Manjani, e ka marrë pensionin që në datën 16, pra ka afro 2 jave.

Loading...
More in Aktualitet, Dosja X
“Serbët më dogjën shtëpinë. Jam përballur e vetme me presione, por kam guxuar”…

Close