LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik . SKANDAL/ Policia arrestoi edhe nipin 7 vjeçar të avokatit që u fye nga Sokol Balla

SKANDAL/ Policia arrestoi edhe nipin 7 vjeçar të avokatit që u fye nga Sokol Balla

Shënohet një tjetër rast kur një fëmijë përfundon në komisariatet shqiptare për disa orë. Këtë herë bëhet fjalë për nipin 7- vjeçar të Ilir Malindit, avokatit që u bë i njohur për përplasjen e tij me gazetarin Sokol Balla.

Pas padisë së bërë nga Balla, i cili e akuzonte Malindin se e ka kërcënuar, policia e ka ndaluar avokatin, ndërkohë që ai ishte me nipin e tij në një shëtitje. Gjysh dhe nip kanë përfunduar në komisariat.

7- vjeçari ka qendruar aty për tre orë. Policia e pranon këtë fakt, por thotë se ai ka qendruar në ambiente shumë të përshtatshme, në shoqërinë e një psikologeje. Pasi të afërmit kanë mbërritur në komisariat, fëmija është larguar.

Loading...
More in Kronik, Kryesore
Ushtria shpëton 200 vajza dhe 93 gra nga përdhunimet dhe torturat e terroristëve

Close