LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Kronik . Skandal/ Prostituta me SIDA që kaloi qindra klient gjatë 5 viteve

Skandal/ Prostituta me SIDA që kaloi qindra klient gjatë 5 viteve

Një prostitutë 50 vjeçare, së fundmi zbuluar se është me SIDA po shokon opinionin publik në Sarandë. N.S është zbuluar së fundmi se është e infektuar me HIV/AIDS dhe sifiliz. Ajo, së bashku me dy vajza të reja që i shfrytëzone punonte prej 5 vitesh si prostitutë në Sarandë, duke kaluar me dhjetra e qindra klientë.

N.S ndodhet aktualisht në Burgun 325, ku ka marrë edhe mjekimet përkatëse pas shtrimit në spital. Sipas epikrizës që ka zbuluar gazeta ‘’Panorama’’, N.S është ankuar për dobësi trupore, element në lëkurën e trungut dhe diarre disa ditore, shenja këto që kanë detyruar autoritet e burgut ta shoqërojnë menjëherë në spital.

N.S është nënë e 3 fëmijëve. Ajo prostituonte duke lëvizur me taksi, takim që lihej nga klientët me telefon. Ende nuk dihet numri i saktë i klientëve që mund të ketë infektuar 50-vjeçarja.

Loading...
More in Kronik, Kryesore
Aleksandër Frangaj: Ne në ‘Klan’ nuk i biem me dorë

Close