LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . SKANDALI/ Gazeta e PD-së përhap lajmin e rremë për 6 të v.dekur nga tërmetet

SKANDALI/ Gazeta e PD-së përhap lajmin e rremë për 6 të v.dekur nga tërmetet

Mbreme portali i drejtuar nga Cim Peka ka publikuar nje lajm te rreme per nje termet te madh qe pritej te ndodhte ne oren 23:30. Ky lajm t.errorizoi Tiranen dhe shume qytetare mbushen rruget e sheshet duke braktisur banesat.

Por, nuk eshte vetem Peka qe ka perhapur nje fake news kaq te tmerrshem. Edhe PD me ane te zerit te saj zyrtar Rilindja Demokratike ka perhapur nje tjeter lajm te rreme pak para Pekes, siç shihet ne foton e meposhtme, duke thene se nga termeti ka v.iktima.

Pra, Cimi dhe PD jane ne nje linje kur vjen puna te fake news dhe perhapja e panikut, pasi fatmiresisht nga termeti nuk ka asnje jete te humbur. Çimi dhe ”partia e tij” jane ne nje mendje: Te shkaktojme kaos e panik ne vend!

Loading...
Mos e Humbisni
Dora e shtrirë e Ramës për ish-opozitën e keqkuptuar… nga klani “Opozita e Rrugës”

Close