LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Spiropali mesazh për besimtarët bektashianë: “Zemrat i paçit plotë…sot e kamot!”

Spiropali mesazh për besimtarët bektashianë: “Zemrat i paçit plotë…sot e kamot!”

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali është takuar ditën e sotme me kryegjyshin botëror Edmond Brahimaj.

Me rastin e Ditës së Ashures, ajo ka publikuar një foto nga ky takim, shoqëruar me një mesazh për të gjithë besimtarët bektashianë.

‘Ditët e sakrificave dhe mundimeve janë ato që na afrojnë tek e vërteta, tek besimi, tek dëshira për ndryshim. Zemrat i paçit plotë, sot e kamot’, shkruan Spiropali.

Image result for Elisa Spiropali baba mondi

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Saimir Tahiri ironizon: Prokurori bananesh si llogaritari Lulzim (1×5=20)! Një muaj në detyrë 20 milion për fushat… nga 5 milion euro çdo muaj!

Close