LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Tahiri kërkon përballje me banditët e Parlamentit: Të vijnë të dëshmojnë!

Tahiri kërkon përballje me banditët e Parlamentit: Të vijnë të dëshmojnë!

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri flet për mediat pas mbledhjes së Këshillit të Mandateve, ku do vendoset për imunitetin e tij. Ai ka deklaruar se eshte gati te perballet me drejtesine perballe cdo fakti e prove.

Nga ana tjeter ai ka thene se eshte gati te perballet me banditet e parlamentit siç i ka cilesuar ai, duke thene emra si Basha, Berisha, Kryemadhi apo dhe presidentin Meta.

FJALA E PLOTË E TAHIRIT:

Unë besoj ju të gjithë e patë se ç’lloj estrade ishte kjo, që në fakt nuk është dhe aq e paparalajmëruar, unë jam shumë i vendosur mos dorëzohem asnjë sekondë dhe ti shkoj deri në fund rrugës për drejtësi, në këtë rrugë do ketë vështirësi pafund po unë nuk do dorëzohem kurrë. Ajo që pat sot ishte në kufijtë e skandalozes, edhe për të qeshur edhe për të qarë kjo që ndodhi sot e dje ska ndodhur as në komunizëm, e as fashistët se kanë bërë, të të thonë shko në burg e pastaj na provo se s’ke marrë 5 milion euro në muaj, shko në burg e vërteto që s’je shofer kamioni.

Saliu nuk ka shkuar kurrë as në gjykatë as në prokurori për të zezat që i ka bërë këtij vendi e nëse nuk vjen ai të vijë djali i tij që la 26 veta të vdekur nëse nuk vijnë këta le të vijë ilir meta, nëse svjen ai të vijë monika e nëse svijnë këta të vijë Lulzim Basha që vodhi e vrau e justifikohej me raport mjekësor.

Unë jam i pari që do vihem në dispozicion të cilido institucioni, nuk hezitoj as të përgjohem, kontrollohem, hetohem, të mbaj në kurriz ata që kërkojnë një të vërtetë por edhe në banesën time le të vijnë s’kam asnjë problem me këto ama unë nuk e pranoj dot të më thonë futu në burg e pastaj flasim për prova, unë nuk pranoj një gjyq politik.

Unë nuk kam ardhur këtu as të merrem me si LulzimBasha që ia ka hedhur dtrejtësisë, siç i’a ka hedhur Berisha e i biri as sesi Ilir Meta e Monika i’a kanë hedhur drejtësisë, as si fatmir Mediu i’a ka hedhur as me banditët në Parlament që i’a kanë hedhur drejtësisë.

Ju kërkoj mirëkuptimin tuaj, unë e di shumë mirë që për median është e lehtë të bjerë në grackën e llumit, ndoshta do pak kurajo nga secili për tu përballur me këtë.

S’kam asnjë lloj qëllimi të fsheh ndonjë gjë, ju lutem bëni durim e të presim të gjithë bashkë të bëhet e vërteta.

PYETJE: PROVA TË REJA, A JENI I FRIKËSUAR?

S’jam i shqtësuar fare. Zero. Unë i sfidoj të vijnë dhe të përballen me mua, nëse është për thashethemet e dy kriminelëve unë më mirë preferoj të përballem me thashethemet e Saliut, Lulit… se sa të dy banidtëve.

Komento
Loading...

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001  

Mos e Humbisni
Asgjë e re nga fronti i shpifjes!

Close