LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Takimi me Topin, Ngjela: Për korrupsionin dhe reformën në drejtësi

Takimi me Topin, Ngjela: Për korrupsionin dhe reformën në drejtësi

Kreu i PLD, Spartak Ngjela zhvilloi sot një takim me kreun e FRD, Bamir Topi. Takimi u zhvillua në një nga lokalet e kryeqytetit. Sipas Ngjelës, në takim u diskutua mbi situatën politike në vend. “Po goditet korrupsioni, por ende nuk po shohim një reformë në drejtësi. Natyrisht me Topin kemi qenë bashkëpunëtor politike me njëjri-tjetrin.”-kështu e ka komentuar këtë takim, gjatë një prononcimi për Neës24 kreu i PLD, Ngjela.

“Lamë të kuptonim se do vazhdojmë me tryeza të gjera, ku do të ketë pjesëmarrje dhe të palëve të tjera. Nuk ka asgjë politike pas, veç po mundohemi të përmirësojmë klimën politike në vend”- përfundoj Spartak Ngjela.

Ky takim vjen fill pas një takimi që Ngjela ka pasur me Kreun e AK, Kreshnik Spahiun me të cilin ranë dakort për 3 pika.

Loading...
More in Aktualitet, Kronik, Kryesore
Përdhunoi të miturën, pranga 27 vjeçarit dhe shokut të tij
Close