LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . “Të ma çojnë gocën jashtë të mbushë 20 vjeçe”, vajza i vdiq sot në spital, ja fjalët e babait që iu drejtua Ramës me lot në sy sot në mëngjes (Kjo është gjendja e gocës së dytë)

“Të ma çojnë gocën jashtë të mbushë 20 vjeçe”, vajza i vdiq sot në spital, ja fjalët e babait që iu drejtua Ramës me lot në sy sot në mëngjes (Kjo është gjendja e gocës së dytë)

Xhesika Biqiku është 20-vjeçarja që ndërroi jetë sot në Spitalin e Traumës, viktima e parë e tërmetit në Tiranë. Vetëm 2 orë më parë babai i Xhesikës i kërkoi mes lotësh kryeministrit Edi Rama i cili ndodhej në Kombinat ndihmë për ta dërguar jashtë vendit për kurim.

“Kam gocën në spital, në reanimacion. Tani po rrinë doktorët, italiani dhe shqiptari, faleminderit shumë po u përmend një çik thonë italianët direk ne do ta çojmë në Itali. Kam gocën e madhe, Sabinën, jashtë rrezikut është sakatu. (qan) Po ashtu fol ndonjë llaf të mirë të ma çojnë gocën, të mbushë 20 vjeçe”, tha i ati i Xhesikës mes lotësh.

Xhesika bashkë me të motrën Sabinën mbetën të plagosura pasi iu ranë tullat në kokë, kur dolën nga shtëpia e tyre në Kombinat nga tërmeti i fortë i 26 nëntorit. Sabina ndodhet në spital jashtë rrezikut ndërsa Xhesika ishte në koma deri mesditën e sotme.

Loading...
More in Aktualitet, Kronik
Familja Lala që pësoi tragjedinë më të madhe nga tërmeti që rrënoi Durrësin, mes lotësh përcillen 9 anëtarët, Rama dhe Meta të pranishëm: S’ka fjalë për ngushëllim, ja detyrimi ynë

Close