LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Të mbyturit në Vlorë, reagon për herë të parë Rama: Mos dëgjoni broçkullat e kazanit pa lidhje me humanizmin

Të mbyturit në Vlorë, reagon për herë të parë Rama: Mos dëgjoni broçkullat e kazanit pa lidhje me humanizmin

Pas ngjarjes tragjike dje në Vlorë, ku brenda një ditë u mbytën 4 persona, qytetarët janë shprehur të indinjuar për mungesën e rojeve bregdetare.

Një qytetar shprehet mjaft i indinjuar për mungesën e rojeve duke i shkruar Ramës të ketë edhe ai fatin e atyre që u mbytën dje në Vlorë.

Komentuesi: A ka roje bregdetare aty ku i beni pushimet ju? ishalla jo, dhe paç fatin e atyre te pafateve te djeshem ne Vlore. Amin

Replika e Ramës: Gafurr, ti s’ke faj se mendja jote xhiron vetem kur i ben thirrje barku per ushqim dhe ty eshte e kote te te mundosh duke te kerkuar te pertypesh edhe informacionet, pervec ushqimit, por meqe merr persiper kot te nxjerresh edhe fjale nga zorret, po jap informacionin si me poshte jo qe te bindesh ti se sa kot rron po qe me kete rast ta lexojne edhe te tjeret:

Pjesa e bregut te Vlores ku ka ndodhur fatkeqesia me djalin e vogel, as nuk perdoret nga bashkia si plazh publik, as nuk i eshte dhene ne asnje centimeter per perdorim subjekteve private si plazh nga bashkia. Sepse aty eshte ende ligjerisht kantier ndertimi!

Ndersa plazhi ku ka ndodhur aksidenti i trefishte ne Triport, eshte nje plazh i eger, i cili nuk eshte fare ne listen e plazheve te miratuara si plazhe nga Ministria e Ekonomise dhe Turizmit e per rrjedhoje, ashtu si ne cdo vend te botes, ku fatkeqeisht ndodhin kudo tragjedi te tilla, nuk ekziston asnje detyrim qe te kete sherbim ruajtes.

Te tjerat jane brockulla te ziera ne kazanin mediatik e politik, per arsye e qellime qe vetem me humanizmin nuk kane asnje lidhje.

Komento
Loading...
Mos e Humbisni
Murgjit dhe murgeshat e “Manastiri të Prostitutave” na kërkojnë të heshtim!

Close